Program


8. ročník Vegefestu se uskuteční 29.30. září 2018 v Praze na Vyšehradě.

Venkovní program se koná každý den od 10h do soumraku.

V sále Starého Purkrabství se poté každý večer koná koncert (pořádá Sacred Chants):

20h: koncert NESSI GOMES (vstupenky)              18.30h: koncert MAOKa (vstupenky)

Maok_vegefest_událostNessiGomesvegefest_událost

***

Hlavní program festivalu bude sestávat z přednášek a workshopů z oblasti permakultury, přírodního stavitelství, zdravého stravování, domácí výroby, zero waste, alternativních zdrojů energií, lokální ekonomiky, komunit, osobního rozvoje a dalších. Chceme otevřít prostor jak pro nové informace a vzdělávání, tak pro sdílení již nabytých zkušeností. Program bude probíhat v blocích o délce 1-2 hodiny, souběžně v sále Starého Purkrabství a ve venkovním Šapitó. Jednotlivé přednášky se budou hradit na místě přímo lektorům. Podrobný rozpis po kliknutí na datum:

SOBOTA 29. ZÁŘÍ                                      NEDĚLE 30. ZÁŘÍ

***

program Vegefest

Doprovodný program po celý den:

 • ZDRAVÉ OBČERSTVENÍ & FESTIVALOVÁ TRŽNICE

  Gastronomie: Sri Lanka Curry House, Loving Hut, Primitivo, Feel Good Family

  Nápoje: Dobrá čajovna, KOFI KOFI, Wayusa, domácí mošt, Kombucha Bohyně, Shake-it, limonády F&T Trading, limonády NewArtLine, Samurai Shot, Vikeza

  Tržnice: Almaterra Superfoods, ShivaShop, Pathik Shoes, Dagmar Clair, Intao, Naboso, Luz&Lulie, Feel Good Family, Dar z nebe, Petra Lammas, Nutt.cz, Alila, Kozí pelíšek, Soulad.cz, Nutcase, Antikvariát Zeyer

  ***

 • TEE-PEE CHILL-OUT (čti „týpí čilout“ aneb „odpočinkový indiánský tábor“)

Přístřeší pod plachtou nataženou mezi stromy a okolo stojící týpí pozvou účastníky k Bytí jen tak, ke sdílení hudby i ticha.

***

 • DĚTSKÝ (SOBĚSTATEČNÝ) KOUTEK    

Pro děti chystáme hravé i inspirativní recyklační dílničky, například „Kouzelné bytosti z lesa“ (výroba postaviček z přírodních materiálů: ze dřeva, šišek, žaludů a dalších přírodnin), „Sešit s příběhem“ (výroba recy-sešitu z použitého papíru), výroba náramků z cvočků od plechovek, výroba dekorací z roliček od toaletního papíru a další. Nebude chybět ani tradiční písková dílna, výroba palačinek s dětmi a přírodní hřiště v parku. Střechou pro dětský koutek bude týpí.

***

 • DAŘIŠTĚ

Štědrá sociální síť Hearth.net otevře i letos na Vegefestu Dařiště – tržiště darů. Je to prostor pro lidskou štědrost, laskavost, pomoc – EKONOMIKU DARU. Přinášet můžete dary hmotné, nehmotné nabízet na připravené lístky – každý z nás má co dát a udělat radost druhému. A záhodno je dary i přijímat, protože bez přijímání obdarování neproudí. Více o principu Dařiště můžete číst na našem blogu zde http://blog.hearth.net/dariste/ nebo zakusit již nyní online na www.hearth.net.

 ***

 • HEALING TEMPLE – MASÁŽNÍ STAN015-vegefest2016-DSC_5559

Fakeer Healing Temple je unikátní projekt pro mobilní masáže, který vznikl spojením firmy FAKEER-energy drink (vyrobený na čistě přírodní bázi) a party profesionálních masérů a bodyworkerů, která se neustále rozrůstá. Základem naší nabídky jsou krátké relaxační masáže v délce 10-30 minut. Dokážeme být velmi flexibilní a pokrýt jakoukoli poptávku od masážních koutků až po festivalový stan 4×6 metrů s pěti masážními místy. Použité masážní techniky jsou “suché”(thajská a čínská tlaková masáž, shiatsu a reflexní terapie), klient se tedy nemusí svlékat ani obávat o oděv mastný od masážních olejů.      www.jayananda.cz

 ***

 • CYKLO FRESH BAR

standaStanislav Miler od roku 2012 provozuje mobilní Cyklo Fresh Bar, kde si zájemci mohou vyzkoušet pomocí cyklo-mixéru vlastní silou umixovat ovocné a zelené koktejly. Přes 20 let se stravuje převážně rostlinnou stravou a zajímá se o vliv stravy na naše zdraví a životní prostředí. Přednáší o zdravé rostlinné stravě, pořádá přednášky o zdravém a snadném způsobu přípravy nápojů a jídel, testuje různé mixéry a odšťavňovače a natáčí recenze a video recepty.
Stanislav Miler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti. Přednáší o soběstačném a zdravém způsobu života. Na různých festivalech prezentuje svůj Cyklo fresh bar a učí zájemce, jak si připravovat zdravé nápoje a potraviny.    www.akademiesobestacnosti.cz

 ***

 • LUKOSTŘÍLENÍDSC_9178

Máte zájem vyzkoušet si střelbu z tradičních luků vyrobených z přírodních materiálů? Základními technikami střelby na terč vás provede během VEGEFESTu Lukáš Nezbeda Křeček. K dispozici bude několik luků o různé nátahové síle a toulce se šípy i chrániče. Vlastní luky a zkušenosti vítány.

***

 • STROM PŘÁNÍ A VDĚČNOSTIP1150932

Nic na Zemi nám nepatří. Rodíme se nazí a umíráme nazí. 

Voda, jídlo, vzduch a Život sám jsou nám poskytnuty „zdarma“ planetou, která nás nosí. Dar Života je nám propůjčen na několik desítek let.

Je na každém z nás, jak s ním naložíme. V každém okamžiku života  můžeme být lepšími lidmi a využít dar Života tvořivě a pro dobro všech. My sami se rozhodujeme, zda budeme žít ve strachu nebo v radosti. A každý okamžik života je dobrý čas na to za to vše poděkovat.

***

Těšíme se na setkání a Spolu-Bytí.

Změna programu vyhrazena. Festival se koná za každého počasí.