Program


8. ročník Vegefestu se uskuteční 29.30. září 2018 v Praze na Vyšehradě.

Hlavní program festivalu bude sestávat hlavně z přednášek a workshopů z oblastí permakultury, přírodního stavitelství, zdravého stravování, domácí výroby, zero waste, alternativních zdrojů energií, lokální ekonomiky, komunit, osobního rozvoje a dalších. Chceme otevřít prostor jako pro nové informace a vzdělávání, tak pro sdílení již nabytých zkušeností ze soběstačného života. Program bude probíhat v blocích o délce 1 – 3 hodiny, souběžně v sále Starého Purkrabství a ve venkovním šapitó ozvučeném našlapanou energií.

Jednotlivé semináře, přednášky a workshopy budou hrazeny účastníky na místě přímo lektorům. Hlavní přednáškový program bude doplněn volně plynoucím doprovodným programem okolo ohně (tee-pee chapati chill-out), cvičením pod širým nebem a stálými aktivitami..

 

SOBOTA 29. ZÁŘÍ                                NEDĚLE 30. ZÁŘÍ

PO CELOU DOBU FESTIVALU:

ZDRAVÉ OBČERSTVENÍ

FESTIVALOVÁ TRŽNICE

TEE-PEE CHAPATI CHILL-OUT    

DĚTSKÝ (SOBĚSTATEČNÝ) KOUTEK       

DAŘIŠTĚ

Štědrá sociální síť Hearth.net otevře i letos na Vegefestu Dařiště – tržiště darů. Je to prostor pro lidskou štědrost, laskavost, pomoc – EKONOMIKU DARU. Přinášet můžete dary hmotné, nehmotné nabízet na připravené lístky – každý z nás má co dát a udělat radost druhému. A záhodno je dary i přijímat, protože bez přijímání obdarování neproudí. Více o principu Dařiště můžete číst na našem blogu zde http://blog.hearth.net/dariste/ nebo zakusit již nyní online na www.hearth.net.

 

HEALING TEMPLE – MASÁŽNÍ STAN015-vegefest2016-DSC_5559

Fakeer Healing Temple je unikátní projekt pro mobilní masáže, který vznikl spojením firmy FAKEER-energy drink (vyrobený na čistě přírodní bázi) a party profesionálních masérů a bodyworkerů, která se neustále rozrůstá. Základem naší nabídky jsou krátké relaxační masáže v délce 10-30 minut. Dokážeme být velmi flexibilní a pokrýt jakoukoli poptávku od masážních koutků až po festivalový stan 4×6 metrů s pěti masážními místy. Použité masážní techniky jsou “suché”(thajská a čínská tlaková masáž, shiatsu a reflexní terapie), klient se tedy nemusí svlékat ani obávat o oděv mastný od masážních olejů.      www.jayananda.cz

 

STANDA MILER – CYKLO FRESH BAR

standaStanislav Miler od roku 2012 provozuje mobilní Cyklo Fresh Bar, kde si zájemci mohou vyzkoušet pomocí cyklo-mixéru vlastní silou umixovat ovocné a zelené koktejly. Přes 20 let se stravuje převážně rostlinnou stravou a zajímá se o vliv stravy na naše zdraví a životní prostředí. Přednáší o zdravé rostlinné stravě, pořádá přednášky o zdravém a snadném způsobu přípravy nápojů a jídel, testuje různé mixéry a odšťavňovače a natáčí recenze a video recepty.
Stanislav Miler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti. Přednáší o soběstačném a zdravém způsobu života. Na různých festivalech prezentuje svůj Cyklo fresh bar a učí zájemce, jak si připravovat zdravé nápoje a potraviny.    www.akademiesobestacnosti.cz

 

STROM PŘÁNÍ A VDĚČNOSTIP1150932

Na stejné Zemi co my

žijí s námi stromy.

Tak pojďme v klidu Být

a v míru s nimi žít

 

Těšíme se na setkání a spolu-Bytí.

Změna programu vyhrazena. Festival se koná za každého počasí.