O festivalu


Vegetariánský festival založili v roce 2011 Honza Dlabal a Tereza Hofbauerová se záměrem představit rozmanitost, možnosti a nové trendy současného vegetariánství a zdravého stravování.

Po čtyřech ročnících se záměr festivalu rozkročil více k tématu zachování udržitelných a přirozených podmínek života na Zemi, v souladu s uvědomělým přístupem k přírodním zdrojům a jejich šetrnému využití. Vzhledem ke všeobecnému boomu nabídky vegetariánského, veganského i raw stravování po sedmi letech opouštíme gastronomické těžiště festivalu, které naplnilo své poslání inspirovat a ukázat cestu ve stravování, a také díky proměně našeho osobního života se vydáváme cestou podpory myšlenky i praxe soběstačnosti a udržitelnosti na všech rovinách našeho bytí.

V souladu s posláním festivalu se chceme přiblížit koncepci Zero Waste (Nulový odpad), která podporuje myšlenku vytvářet co nejméně odpadu a s tím, který vznikne, naložit odpovědně a s co nejmenší zátěží pro životní prostředí. Chceme být v tomto ohledu inspirací i pro další festivaly a akce ve veřejném prostoru.

Přebytek z festivalu věnujeme od roku 2018 projektu BOSQUE MEDICINAL a jeho české odnoži FOREST.INK. Obě neziskové organizace pracují na odkoupení a konzervaci člověkem nedotčené části ekvádorského amazonského pralesa, spolupracují s výzkumnými týmy a univerzitami a šíří osvětu o důležitosti tradic přírodních národů a jejich přorizeném prostředí. V roce 2018 jsme díky VEGEFESTu poslali do Ekvádoru  500USD a věříme, že v příštích letech se nám podaří podporu znásobit.

Festival nabízí platformu pro všechny, kteří cítí zodpovědnost za stav životního prostředí i vlastní život, chtějí žít svobodně a s otevřeným srdcem a sdílet své zkušenosti s těmi, kdo cestu hledají. Koná se na Vyšehradě, kde si můžeme užít trávu pod nohama, slunce nad hlavou, vítr ve vlasech a ucítit a uctít sílu Matky Země, která nám poskytuje vše, co k životu potřebujeme.

gaia