Koncerty a divadlo v/u Šapitó

Posted by on Zář 14, 2015 in Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Koncerty a divadlo v/u Šapitó

SOBOTA 26. září

12h: Bramborové Království – divadlo Loutky bez Hranic
Brambory_plakat Zlý drak Fritiák ohrožuje zemi krále Brambory Bramborovitche prvního. Kdo zachrání  princeznu Bramborku? Že by chrabrý princ Karotka? Dobrodružná bramborová pohádka pro publikum od 3 do 100 let.

 

***

13h: Jayamantra

jayamantraMantra je osvobozující posvátný zpěv, jehož použití a účinek byl popsán již ve starých indických Védách. Tradice učí, že všechny zvuky světa vzešly z posvátné slabiky ÓM – nejmocnější mantry, prvotní vibrace vesmíru. Mantry dodnes slouží jako modlitby, jako ochranné štíty proti zlým vlivům a nemocím. Jejich magický zvuk pomáhá léčit psychickou nerovnováhu, uvolnit mysl, zklidnit emoce a otevřít srdce.

***

14.30h: Biodanza pro děti, rodiče i hravé dospěláky setkání v tanci s Anetou Končulovou 

Tajemství skřítka Lidumilka: Kluci a holky, mámy a tátové, tety i strejdové, pojďte s námi do pohádky! Vydáme se na dobrodružnou cestu za střítkem Lidumilkem.  Půjdeme společně s veselými písničkami a budeme si hrát! Pomůžeme smutné veverce a krteček motorista zase pomůže nám. Zatančíme si i s vílami na jejich paloučku.  A pokud se nám podaří skřítka Lidumilka nakonec přilákat a nevyplašit, prozradí nám své velké tajemství! 

Biodanza je systém lidského rozvoje pro více radosti ze života. Je to čas lásky, oslavy, radosti, bytí sám sebou, mystéria a pohlazení na těle i na duši. Na Vegefestu můžete ochutnat špetku toho, co Biodanza může nabídnout – probouzení nejhlubšího spojení sám se sebou a se Životem.

***

15.30h: Tanec ohně (Nikol Šneiderová, Venuše Havlíková)

Tanec s vějíři na hudbu Lisy Gerrard inspirovaný přírodou, jenž vyjadřuje propojení   ženské a mužské energie. Oheň – element vnitřní životní síly, vnitřního světla a proměny, element, který očišťuje.

16h: Otevírání sedmi bran (Taneční divadlo Bílá velryba)

_MKD_6990Otvírání sedmi bran je scénicko-vizuální představení spojující tanec a jógu ve spirituální tématice. Choreografie citlivě reagují na spojení jednotlivých čaker s určitými elementy a oblastmi našeho života. Čakry jsou vstupní brány k naší podstatě a rozvoji našeho vědomí. Tyto brány v představení otevíráme.

Autorka a choreografka projektu: Zuzana Lásková
Asistentka choreografie, vedoucí a lektorka projektu:
Mirka Papajiková
Pro festival Vegefest jsme si připravili ukázku úvodního rituálu a první čtyři čakry spojené s elementem země, vody, ohně a vzduchu.

***

17h: Létající koberec

koberecExtatické rytmy- multilevel space- energetická masáž- drums- overtones… Hudba Létajícího koberce je založena především na energii rytmu jako  základu hudby. Propojením rytmu etnických bubnů, elektronických zvuků a zpěvu tak vzniká originální současná hudba.

https://www.youtube.com/watch?v=8qTfkYvZSN4

***

NEDĚLE 27. září

9h (na hradbách) OM HEALING – Charlotte Vrindavani, Michaela Renuka Svatošová
OM healing je starověká skupinová léčebná technika, která byla předána Mahavatarem Babajim pomoci znovu obnovit harmonii a jednotu mezi lidmi a harmonii celého světa.
OM je dle hinduismu prvotní zvuk vytvářející a prostupující celým vesmírem. OM healing pomáhá člověku zharmonizovat všechny úrovně bytí – fyzickou, mentální, emocionální a duchovní sféru, vzrůstá pocit lásky a vnitřního klidu, což nás vede k radostnějšímu prožívání života. Zváni jsou zpěváci, nezpěváci i zvědavci, s sebou doporučujeme deku nebo polštářek na sezení.

***

10.30h: Minimax – Divadlo Kaká

11651132_10204233404903213_556823012_nloutková pohádka pro děti od 3 do 100 let

***

 

 

 

12h: Ukázka tradičního tchaj-ťi s vějíři

Taichi-53Škola tradičního čchen Tchaj-ťi, Taichi – Praha

***

 

 

 

13h: Satyadev Barman & Tomáš Reindl

satyaSatyadev je hudebník a mystik z Indie, který ve svém srdci nese hlubokou a rozsáhlou moudrost učení Véd a jógy. Prostřednictvím satsangů, koncertů a workshopů předává klíč k tomu jak integrovat poznání dávné východní tradice do každodenního života. Cesta jeho učení a hudby vede přes otevírání srdce do většího soucitu, pravdivosti a lásky.

Satyadev žije v Dánsku a v posledních letech vystupoval také ve Švédsku, Norsku, Německu, Holandsku, Estonsku, Finsku, Švýcarsku, Belgii, České republice a v Indii. www.satya.dk

Hudebník a skladatel Tomáš Reindl spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.

***

15h: Dalibor Neuwirth

photo daliborHudební mozaiku taneční ethno hudby i meditativních ploch alikvótního zpěvu představí Dalibor Neuwirt. Na pódiu smíchá beatbox a hru na didgeridoo s loopingem a samplingem do nabitého muzikálního koktejlu plného tance a svěží energie, aby je vzápětí vystřídal za muzikoterapeutickou zvukou koupel z vokálů a zpěvu alikvótních tónů. 

***

16:30h: Dana Jirkalová: Tance univerzálního míru

tance danaV kruhových tancích míru zažíváme propojení sami se sebou a zároveň s ostatními tanečníky. Zpíváme a prožíváme celým tělem, celou bytostí, společnými gesty a kroky. Prociťujeme to, co je smyslem-zpívaných slov. Om Mani Peme Hum – Šalom. – Kyrie Eleison – Om Nama Shiva . Kultury a tradice různých částí světa mají svou pradávnou hlubokou moudrost. My se jí tak můžeme dotknout, a procítit si, co se hodí k nám, co prosvětlí a obohatí náš život, naše vztahy, náš vztah k univerzu. Připojit se může kdokoli, není třeba nic, JEN chuť to zkusit. Ostatní už zařídí tanec sám, a společná energie v kruhu.