JÓGA SMÍCHU

Posted by on Zář 7, 2018 in Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem JÓGA SMÍCHU

NEDĚLE 16h – 17h, LOUKA MEZI SOCHAMI

Jeden ze způsobů, jak uvolnit tělo a vypnout „přetíženou mysl“ a který funguje vždy, je smát se, čemukoliv co nás rozesměje. Film, komedie, srandovní videa, vtipy nebo právě unikátní technika původem z Indie zvaná Jóga smíchu.

Jóga smíchu je unikátní koncept, ve kterém se každý dokáže smát bez důvodu, tedy bez použití vtipu, komedie nebo humoru. Je založený na vědecky ověřeném faktu, že naše tělo nedokáže rozlišit mezi předstíraným a skutečným smíchem, pokud k tomu přistupujeme dobrovolně. Pozitivní účinky a přínosy smíchu jsou shodné. Smích pak vyvoláváme pomocí speciálních technik neboli „smíchocviků“, které jsou založené na skupinové dynamice, očním kontaktu a dětské hravosti, což po chvilce vede ke skutečnému spontánnímu a nakažlivému smíchu.

Kdo: David Zahradník: Blahodárným účinkům smíchu bez důvodu a jeho nakažlivosti se věnuji již od roku 2014. Unikátní technice Jógy smíchu (hasya yoga) jsem se naučil od mého velkého vzoru Petra Fridricha a spoustu dalších dovedností přímo od samotného zakladatele, indického doktora medicíny Madana Katarii. Čerpám zkušenosti z mnoha pořádaných akcí, rád používám prvky improvizačního divadla a hravých aktivit, které v nás dokáží vyvolat spontánní smích, radost a přirozenou dětskou hravost.

Kapacita: 50 osob

Příspěvek:  dobrovolný příspěvek

joga smichu