7. ročník

Posted by on Kvě 22, 2018 in Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7. ročník

FOTOGRAFIE ZE 7. ROČNÍKU:

P1160050
P1160050
Aperture: 3.3Camera: DMC-ZR1Iso: 80Orientation: 1
« 1 z 4 »

PLAKÁT:

Vegefest2017

Spolupořadatelé: Floresta, Sklenářka, NKP Vyšehrad

Hlavní partneři: Maitrea, Envirostyl, Bioplaneta, AVE, Bernard

Gastro sekce & partneři: Sklenářka, Hodně dobré jídlo, Podolka, Vegeterán, Bistro U Zelenina, Loving Hut, Salt´n´Pepa, Dobroshop, Mana, Restaurace Lavička

Nápoje: Dobrá čajovna, Coffee with Love, Čajomír, Wayusa, Darya, Ganoderma, Bernard nealko, Živá kavárna

Festivalová tržnice: Almaterra, Aristeon, Bio Nebio, Dary Země, Feel Good Family, Lukáš Gondek, ovocné nanuky FruTeAMa, InFood, Hempoint, Werner Zuglauer, Naturalis, Zelená země; Edy.art, ShivaShop, Pathik Shoes, MODa, Mýdlárna Šiva, Naboso, Ahinsa Shoes, Roduslava, Šijeme dětem, Naturesa

TISKOVA ZPRAVA VEGEFEST 2017

PROGRAM

SOBOTA 30. ZÁŘÍ                           NEDĚLE 1. ŘÍJNA

DĚTSKÝ KOUTEK          www.tvorimepiskem.cz
SO + NE: výtvarná dílna „Tvoříme Pískem

SO + NE: kuchařská dílna „Uvař si svoji palačinku

SO + NE: hrací koutek pro nejmenší

SO: vytvoř si svoji mandalu – přívěšek

NE 13.00 – 16.00: řezbářská dílna „Vyrob si svůj totem

DAŘIŠTĚ

Štědrá sociální síť Hearth.net otevře i letos na Vegefestu Dařiště – tržiště darů. Je to prostor pro lidskou štědrost, laskavost, pomoc – EKONOMIKU DARU. Přinášet můžete dary hmotné, nehmotné nabízet na připravené lístky – každý z nás má co dát a udělat radost druhému. A záhodno je dary i přijímat, protože bez přijímání obdarování neproudí..

Více o principu Dařiště můžete číst na našem blogu zde http://blog.hearth.net/dariste/ nebo zakusit již nyní online na www.hearth.net.

 

HEALING TEMPLE – MASÁŽNÍ STAN

Fakeer Healing Temple je unikátní projekt pro mobilní masáže, který vznikl spojením firmy FAKEER-energy drink (vyrobený na čistě přírodní bázi) a party profesionálních masérů a bodyworkerů, která se neustále rozrůstá. Základem naší nabídky jsou krátké relaxační masáže v délce 10-30 minut. Dokážeme být velmi flexibilní a pokrýt jakoukoli poptávku od masážních koutků až po festivalový stan 4×6 metrů s pěti masážními místy. Použité masážní techniky jsou “suché”(thajská a čínská tlaková masáž, shiatsu a reflexní terapie), klient se tedy nemusí svlékat ani obávat o oděv mastný od masážních olejů.      www.jayananda.cz

STANDA MILER – CYKLO FRESH BAR

Jak správně mixovat
Stanislav Miler od roku 2012 provozuje mobilní Cyklo Fresh Bar, kde si zájemci mohou vyzkoušet pomocí cyklo-mixéru vlastní silou umixovat ovocné a zelené koktejly. Přes 20 let se stravuje převážně rostlinnou stravou a zajímá se o vliv stravy na naše zdraví a životní prostředí. Přednáší o zdravé rostlinné stravě, pořádá přednášky o zdravém a snadném způsobu přípravy nápojů a jídel, testuje různé mixéry a odšťavňovače a natáčí recenze a video recepty.
Stanislav Miler založil v roce 2012 Akademii soběstačnosti. Přednáší o soběstačném a zdravém způsobu života. Na různých festivalech prezentuje svůj Cyklo fresh bar a učí zájemce, jak si připravovat zdravé nápoje a potraviny.    www.akademiesobestacnosti.cz

STROM PŘÁNÍ A VDĚČNOSTI

Na stejné Zemi co my žijí s námi stromy.

Tak pojďme v klidu Být a v míru s nimi žít

KONCEPT ZERO WASTE Logo_green

V letošním roce jsme v souladu s posláním festivalu pokračovali v lepším nakládání s odpady a ještě více se tak přiblížili koncepci Zero Waste, tedy Nulového odpadu.

Uzavřeli jsme spolupráci se společností Bio Planeta, která zajistí hromadně pro celý festival nádobí z kompostovatelného plastu a jeho likvidaci, a také likvidaci bio odpadu. Ostatní odpady (směsný, papír, sklo) byly na místě vytříděny do kontejnerů, které dodává společnost AVE.

S tím byla spojena i informační kampaň ohledně třídění odpadů a nakládání s nimi. Za inspiraci a spolupráci na koncepci odpadů děkujeme Janě Půlpánové a společnosti Envirostyl.