6. ročník

Posted by on Bře 24, 2017 in Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 6. ročník

Šestý ročník Vegefestu hostilo opět Staré Purkrabství na Vyšehradě. Tento ročník byl napínavý kvůli počasí, které po čtrnácti dnech prodlouženého léta přineslo během příprav a půběhu festivalu vítr a déšť. Navzdory deštivé předpovědi nakonec nad Vyšehradem v době konání festivalu nepršelo a Vegefest se uskutečnil bez nutnosti větších změn. Počasí se podepsalo na návštěvnosti, která dosáhla 1000 osob. Největší radostí 6. ročníku bylo dotažení třídění odpadu do zdárného konce, kdy z celého víkendu nevznikl žádný směsný odpad, většina jednorázového nádobé byla zkompostována a zbytek obalů roztříděn.

 

FOTOGRAFIE Z 6. ROČNÍKU:

pokladna
pokladna
Author: Petr ŠtolcpartAperture: 5Camera: NIKON D7100Iso: 125Copyright: Petr Štolcpart
« 1 z 34 »

 

PLAKÁT:

Vegefest 2016

Spolupořadatelé: Floresta, Sklenářka, NKP Vyšehrad

Hlavní partneři: Maitrea, Envirostyl, Bioplaneta, AVE, Atranet, Bernard

Partneři (živá gastronomie): Floresta/Sklenářka, Raw Deli, Kiš Kiš, Kuchařky bez domova, HX catering, Etnosvět, MoMo VegCafé, Živé potěšení, Al Andalous, Dobroshop, Tarzan´s Life, Lavička, Veg8café, Vegeethouse, Hodně dobré jídlo, Loving Hut

Partneři (podporovatelé a doprovodný program): Kvalita-1a, Feel Good Family, Tvoříme pískem, Hearth.net, Fakeer Healing Temple, Akademie léčivé výživy, Mladýkokos.cz, Akademie soběstačnosti

Nápoje: Dobrá čajovna, Čajovna Romantinka, Čajomír Samurai shot, Coffee with Love, Greenways, nealko Bernard, Wayusa, domácí mošty (Petra Valsová)

Prodej potravinářských produktů: Naturalis, Stykra, Klára Patočková, Dary země, Vitalvibe, Feel Good Family, Aristeon, Rawlife, BioNebio, Japů, Lifefood, Kvalita-1a

Prodej ostatních produktů: Pathik & Stromka centrum, Naturesa, Etik butik, Mýdlárna Šiva, ShivaShop, Naturvéda, Edyart, Šijeme dětem, Lucie Švarcová, Naboso, Pacha Mama, Ahinsa Shoes, Ringana, Kamila Brenková

Účinkující: Ludmila Chrášťanská, Jayamantra, Dalibor Neuwirt, Ivan Jašek (I-ONE), Michal Haman, Asha & Curanderos Musicos, Taneční divadlo Bílá velryba, Taichi Praha, Nikol Šneiderová & Jonáš Janků, Břetislav Hofbauer, Ústav úžasu, Pruhované panenky

cvičení pod širým nebem: Párová akrobacie (Mirka Papajíková), integrální jóga (Sdružení Rezonance), ranní jógové protažení (Honza Dlabal), Taichi Čchi-kung (Taichi Praha), Tradiční tantra jóga (Jayananda), Ashtanga Vinyasa jóga (Tobias Lorenz)

přednášky: Petr Hájek, Jana Půlpánová, Honza Dlabal, Karel Fuller, Lada Rokosová, Iva Kolářová, Kamila Brenková, Josef Skuhrovec, Dan a Jana Čadovi, Filip Pathik Vystavěl, Gabriela Tuatti,

Ukázky vaření: Stanislav Miler, Filip Říha, Vitalvibe, Živé potěšení, Roman Švarc, Tarzan´s Life

 TISKOVÁ ZPRÁVA Vegefest 2016

 

PROGRAM:

V hlavním festivalovém ŠAPITÓ a na ploše okolo proběhne v oba dny divadlo pro děti, koncert manter s možností se připojit, kruh bubnování, koncerty Dalibora Neuwirta a Ivana Jaška, kruhové tance  univerzálního míru s Ludmilou Chrášťanskou, ukázka Tai-chi, a na závěr festivalu extatická taneční trans-fúze v podání Ashi v doprovodu Curanderos Musicos.

V SÁLE STARÉHO PURKRABSTVÍ budou po celou dobu festivalu probíhat přednášky o zdravém stravování, udržitelném životním stylu a souvisejících tématech.

Festivalový KULISHOWROOM nabídne každý den několik živých ukázek vaření s komentářem, z vegetariánského i vitariánského kotlíku, a také ukázku tradičního čajového obřadu.

Na LOUCE SE SOCHAMI bude každé dvě hodiny začínat cvičení pod širým nebem (jóga, párová akrobacie, tai-chi). V sobotu večer zatančí na louce Taneční divadlo Bílá velryba RITUÁL PRO GAIU

SOBOTA 17. ZÁŘÍ

ŠAPITÓ A OKOLO STARÉ PURKRABSTVÍ KULISHOWROOM LOUKA SE SOCHAMI
11h ZAHÁJENÍ FESTIVALU
12h KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO CIRKUSU(divadlo pro děti, 50 min) Gabriela Doubek: ZEMĚ JE NAŠÍ ŠKOLKOU I ŠKOLOU ŽIVOTA (přednáška) 12.30: TRADIČNÍ TANTRA JÓGA(Jayananda, 90 min)
13h Zpěvohraní BEIJA FLOR(B. Hofbauer & M. Haman & Sklenářka, kruh zpívání, 60 min) Jana Půlpánová: ZERO WASTE (přednáška) JAK SPRÁVNĚ MIXOVAT (Stanislav Miler)
14h TAI CHI (Tai-chi Praha, ukázka 30 min)  SETKÁNÍ – POHYBOVÁ MODLITBA (Nikol Šneiderová, Jonáš Janků, 30 min) Kamila Brenková: ÁJURVÉDSKÁ KRÁSA ZEVNITŘ (přednáška)  14.30 KOUZLÍME  S KOKOSEM(Filip Říha za Akademii léčivé výživy) PÁROVÁ AKROBACIE(Mirka Papajíková, cvičení 90 min)
15h KRUH PROŽITKOVÉHO BUBNOVÁNÍ  (Michal Haman, 90 min) Karel Fuller: ŠAMANISMUS A ROZŠÍŘENÉ STAVY VĚDOMÍ – jejich potenciál pro léčení a osobní růst (přednáška)  15.30 CONSCIOUS LIFESTYLE HACKING
(Filip Říha za Akademii léčivé výživy)
16h Lada Rokosová: JÓGA DNEŠKA (přednáška) ČCHI-KUNG, TAICHI (Jitka Neumannová, 60min)
17h I-O-no-S-P-H-E-R-E
(pražský křest nového alba Ivana Jaška, 90 min)
Dajána: CESTA K HARMONII POMOCÍ ZVUKU (přednáška)
ČAJOVÝ OBŘAD(čajovna Romantinka)
18h Dajána: HUDEBNÍ MEDITACE „ZVUKOVÁ LÁZEŇ“
19.30: RITUÁL PRO GAIU (Taneční divadlo Bílá velryba)

gaia-vegefest-fb

 

NEDĚLE 18. ZÁŘÍ

ŠAPITÓ A OKOLO STARÉ PURKRABSTVÍ KULISHOWROOM LOUKA SE SOCHAMI
10h OM HEALING (Michaela Renuka Svatošová) Iva Kolářová: BYDLÍME VE MĚSTĚ V SOULADU S DUŠÍ A PŘÍRODOU (přednáška) RANNÍ JÓGOVÉ PROTAŽENÍ (Honza Dlabal, 60 min)
11h LOSOVÁNÍ VĚCNÝCH CEN(vstupenky z předprodeje) Josef Ánanda Skuhrovec: CESTA JÓGY  (přednáška) RAW SPECIALITY NA THERMOMIXU (David Šubrt za Živé potěšení)
12h JAYAMANTRA(kruh zpívání manter, 60 min) Gabriela Tuatti: BYLINKY PRO ŽENY(přednáška) ASHTANGA VINYASA JÓGA (Tobias Lorenz, 60min)
13h O SNĚHURCE (divadlo pro děti, 45 min) Honza Dlabal: ZDRAVÍ VE VLASTNÍCH RUKOU – STRAVA
(přednáška)
workshop RAW RYCHLÉ  DEZERTY (Ivana Perhalová za Vitalvibe)
14h DALIBOR NEUWIRT(ethno hip hop house meditation, 60 min) Stanislav Miler: ZDRAVÁ ROSTLINNÁ STRAVA (přednáška) INTEGRÁLNÍ JÓGA (Sdružení Rezonance, 90 min)
15h KRUHOVÉ MÍROVÉ TANCE A ZPĚVY (Ludmila Chrášťanská, 60 min) Petr Hájek: OSOBNÍ DŮM A RODOVÁ ZAHRADA(přednáška) VÝROBA RAW OMÁČEK (David Gondek za Tarzan´s Life)
16h 16.30 TANEČNÍ TRANS-FÚZE (Asha, doprovod Curanderos Musicos /deep minimal/ extatic dance, 90 min) Filip Pathik Vystavěl: BAREFOOT ŽIVOTNÍ STYL – BOSÁ CHŮZE (přednáška)
17h
18h ZAKONČENÍ FESTIVALU

Stálou nabídku festivalu doplní:

  • MASÁŽNÍ STAN
  • DĚTSKÝ KOUTEK: TVOŘIVÁ DÍLNA Z BAREVNÉHO PÍSKU, VLNĚNÁ DÍLNA, UDĚLEJ SI SVOJI PALAČINKU 
  • STROM PŘÁNÍ A VDĚČNOSTI – místo pro zastavení a tiché přání pro sebe či ostatní a pro Matku Zemi, místo pro poděkování za hojnost, kterou nám dává a zamyšlení nad tím, co nejlepšího ze sebe mohu světu dát 
  • CYKLO FRESH BAR AKADEMIE SOBĚSTAČNOSTI Stanislava Milera – video ukázka nového cyklomixéru ZDE
  • CHŮZE PO SKLE, SESTAVOVÁNÍ BOSONOHÝCH SANDÁLŮ, MĚŘENÍ ZÁTĚŽE NOHY (Pathik, Ahinsa Shoes)
  • FESTIVALOVÁ TRŽNICE: Naturalis, Stykra, Klára Patočková, Dary země, Vitalvibe, Feel Good Family, Aristeon, Rawlife, BioNebio, Japů, Lifefood, Kvalita-1a, Pathik & Stromka centrum, Naturesa, Etik butik, Mýdlárna Šiva, ShivaShop, Naturvéda, Edyart, Šijeme dětem, Lucie Švarcová, Naboso, Pacha Mama, Ahinsa Shoes
  • DAŘIŠTĚ aneb Radost dát, štěstí přijmout: obdobně jako v loňském roce ochutnáme i letos na Vegefestu vzájemnou radost, štědrost a laskavost. V místě označeném HEARTH.NET můžete kohokoliv obdarovat nebo naopak nechat se obdarovat. Darovat do tržiště darů alias DAŘIŠTĚ můžete cokoli, o čem si myslíte, že někomu jinému udělá radost nebo děláte rádi, o co se rádi rozdělíte nebo si tam najít či požádat o to, co naopak potřebujete nebo vás potěší. Mohou to být věci (vlastnoruční výrobky, knížky, sazeničky, něco praktického…), může to být vaše energie či dovednosti (hodina anglické konverzace, masáž, pohlídání psa nebo odborná rada v oblasti, která vás baví a je vaší doménou), darovat můžete třeba i recept na oblíbenou pochoutku. A každý, kdo se přijde na DAŘIŠTĚ třeba jen podívat, může inspirovat sebe i ostatní svým vzkazem na TABULI ŠTĚSTÍ, která vás určitě překvapí, velmi pravděpodobně potěší a možná i rozesměje nebo bude dobrým důvodem k malému zamyšlení.

 

KONCEPT ZERO WASTE Logo_green

V letošním roce jsme v souladu s posláním festivalu pokračovali v lepším nakládání s odpady a ještě více se tak přiblížili koncepci Zero Waste, tedy Nulového odpadu.

Uzavřeli jsme spolupráci se společností Bio Planeta, která zajistí hromadně pro celý festival nádobí z kompostovatelného plastu a jeho likvidaci, a také likvidaci bio odpadu. Ostatní odpady (směsný, papír, sklo) byly na místě vytříděny do kontejnerů, které dodává společnost AVE.

S tím byla spojena i informační kampaň ohledně třídění odpadů a nakládání s nimi. Za inspiraci a spolupráci na koncepci odpadů děkujeme Janě Půlpánové a společnosti Envirostyl.