4. ročník

Posted by on Čer 5, 2015 in Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4. ročník

Čtvrtý ročník Vegefestu se konal podruhé na Vyšehradě. Svatováclavský víkend přinesl nádherné počasí babího léta a festival navštívilo přes 2000 návštěvníků.

FOTOGRAFIE ZE 4. ROČNÍKU:

shora
« 1 z 38 »

 

PLAKÁT:

Vegefest2014

(Spolu)pořadatelé: Sklenářka, NKP Vyšehrad

Zúčastněné restaurace: Lavička, Sattvic, Podolka, Michal Ragula, o.s. Náruč (VEGE), Krmelec Vršky, 4Fresh Catering (VEGAN), Fresh Bedýnky, Strom života, Secret of Raw, Lifefood (RAW)

Partneři: Maitrea, Gastrofresh, Bernard, Matcha Tea

Mediální partneři: Bio&Life, Letáček, Cesty k sobě, Radio 1, Pravý domácí časopis, ReGeNeRaCe, Svět potravin, Meduňka, Můžeme jíst zdravěji, BIO měsíčník, Miluj svůj život, Ezofest, Magazín Legalizace, Proti šedi

VEGEFEST 2014 TISKOVÁ ZPRÁVA

 

STÁLÁ NABÍDKA FESTIVALU:
GASTRONOMICKÁ NABÍDKA: vegetariánské restaurace (Sklenářka, Sattvic, Podolka, Lavička, o.s. Náruč, Michal Ragula – 5 elementů), veganské restaurace (Krmelec Vršky, Tulasi, 4freshcatering), vitariánské/raw restaurace (Secret of Raw, Strom života, Lifefood, Freshbedýnky FreshTruck, Rawstlinka).
NABÍDKA NÁPOJŮ: čajovna U Džoudyho, kavárny Mamacoffee a Vlastní káva, čajkolo a horká čokoláda Huberta Hátleho, Matcha Tea, čerstvé kokosy, čajové i ovocné limonády a koktejly, pivo Bernard a Ferdinand, víno, burčák a další 
FESTIVALOVÁ TRŽNICE: nabídka potravinářských i nepotravinářských produktů převážně BIO produkce: zatím přislíbily účast společnosti Biopekárna Zemanka, Pacha Mama, Vitalvibe, České ghí, I love hummus, Nonsolonero, Zepter, Café a Restaurant Hadovka, Partylite, Ahinsa Shoes, ShivaShop, Cool Coco, Feel Good Family, Brána k dětem, Aristeon olivový olej, kosmetika Ringana, A koření, Šijeme dětem a další.
MASÁŽNÍ STAN: Fakeer Healing Temple pod vedením Marcela Jayanandy Harazíma
STAN PRO DĚTI: malování na papír, keramiku, tvoření, Labyrint přání a další
EKOLO: prezentace elektrokol a ekologické dopravy. www.ekolo.cz
STROM PŘÁNÍ: místo, kde lze v tichosti posedět, poděkovat Matce Zemi za hojnost všeho a vyslovit přání pro vás, vaše blízké nebo Zemi.
Stanislav Miler – AKADEMIE SOBĚSTAČNOSTI, CYKLO FRESH BAR a výstava EKOCESTY
Akademie soběstačnosti: od roku 2012 proběho v pražském Creative Gate pres 50 tématických večerů v rámci kterých přes 150 lidí sdílelo své zkušenosti, jak žít zdravě, soběstačně a št’asně, jak získávat energii a potraviny, jak vzdělávat, jak spolupracovat a další. Jednotlivé přednášky je možné shlédnout ve formě online kurzů. Přijd’te a dozvíte se jak se můžete stát členy Akademie soběstačnosti. Více informací na www.akademie-sobestacnosti.cz.
Na přednášce, která proběhne na Vegefestu v sobotu v 15h se Stanislav Miler podělí o zkušenosti, jak bydlet soběstačně, získávat energii z obnovitelných zdrojů, jíst zdravě a cestovat ekonomicky a ekologicky. Na Vegefestu také představí část své výstavy EKOCESTY.

Pomocí cyklo eleketrarny si zájemci budou moci vyrobit elektrickou energii potřebnou k rozsvícení žárovky, umixování vlastního koktejlu a nebo uvaření vody na čaj. Kdo uvaří 1 dcl. vody vlasní silou dostane čaj zdarma. Příjdtě ochutnat zdravé ovocné smoothies a koktejly z rostlinného mléka.
ÚČINKUJÍCÍ:
13.30h, u Šapitó: UKÁZKA TRADIČNÍHO TCHAJ-ŤI, CVIČENÍ S VĚJÍŘI V PODÁNÍ STUDENTŮ TAICHI-PRAHA, Škola tradičního čchen Tchaj-ťi, Taichi – Praha, www.taichi-praha.cz, www.jinjang-wellness.cz 


14h, u Šapitó: STUDIO DAMÚZA: DESET-DVACET-SOVA! (interaktivní divadlo pro děti)

Pozor, pozor! Vyhlašujeme pátrání. Hledá se pan sova! Neviděli jste ho? A vy? A vy? Nikdo? Ale já už ho vidím, je přeci támhle! Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu ve stopách pana sovy, abychom se spolu s ním mohli podělit o zážitky a dojmy z dobrodružství každodenního života. Hrají Anne-Francoise Joseph a Adam Krátký.

 

14h, Louka mezi sochami: WORKSHOP AFRICKÉHO TANCE A BUBNOVÁNÍ, skupina Taratibu
Taratibu je hudebně taneční skupina, která vznikla v roce 2008. Prezentuje především západoafrické tance za rytmického doprovodu djembe a basových bubnů. Západoafrické tance i rytmy učí interaktivní formou na workshopech i kurzech. Přineste si, prosíme,  vlastní djembe (pokud máte). www.taratibu.cz.

15h, u Šapitó:  KRUH ZPÍVÁNÍ, skupina Jayamantra
Mantra je osvobozující posvátný zpěv, jehož použití a účinek byl popsán již ve starých indických Védách. Tradice učí, že všechny zvuky světa vzešly z posvátné slabiky ÓM – nejmocnější mantry, prvotní vibrace vesmíru. Mantry dodnes slouží jako modlitby, jako ochranné štíty proti zlým vlivům a nemocím. Jejich magický zvuk pomáhá léčit psychickou nerovnováhu, uvolnit mysl, zklidnit emoce a otevřít srdce. www.jayamantra.com.

 

 16h, Louka mezi sochami: PILATES, Petr Šálek

Pilates – pro někoho cvičení, pro dalšího třeba až životní filozofie. Každopádně jde o velmi komplexní systém cviků, který vede ke zdravě posílenému a protaženému tělu a velmi výstižně ho vystihují tři slova: síla, protažení a kontrola. Na cvičení si vemte, prosím, vlastní podložku. www.pilatespetr.cz.

17h, Šapitó: PROJEKT OMNION, Tomáš Reindl
Sólový projekt hudebníka a skladatele Tomáše Reindla, ve kterém pod jednou slupkou spojuje mnoho vrstev a inspirací hudebními tradicemi východu i západu, spolu s novými hudebními přístupy a technikami.  www.tabla-tom.com.

17h, Staré Purkrabství: SVĚT PODLE SPOLEČNOSTI MONSANTO, projekce Dokument o praktikách nadnárodní společnosti Monsanto a její aktuálních krocích na poli  biotechnologií a kontroly potravin. Již od jejího založení v roce 1901 se rozvoj a bohatství společnosti Monsanto spojují s výrobou a prodejem mnoha chemických produktů, které byly později zakázány. V každém z těchto případů se později ukázalo, že společnost lhala, zatajována důležité skutečnosti, nebo si prostě zaplatila studie, které měly dokázat nezávadnost jejích produktů. Dnes je společnost Monsanto světovým lídrem v produkci geneticky modifikovaných potravin a s nimi spojeného herbicidu Roundup.


NEDĚLE  8h, Hradby: OM HEALING, Michaela Renuka Svatošová
OM healing je starověká skupinová léčebná technika, která byla předána Mahavatarem Babajim pomoci znovu obnovit harmonii a jednotu mezi lidmi a harmonii celého světa.
OM je dle hinduismu prvotní zvuk vytvářející a prostupující celým vesmírem. OM healing pomáhá člověku zharmonizovat všechny úrovně bytí – fyzickou, mentální, emocionální a duchovní sféru, vzrůstá pocit lásky a vnitřního klidu, což nás vede k radostnějšímu prožívání života. Zváni jsou zpěváci, nezpěváci i zvědavci, s sebou doporučujeme deku nebo polštářek na sezení.

10h, Louka mezi sochami: VINYASA JÓGA, Alice Červinková
Vinyasa jóga (někdy také vinyasa flow) obecně označuje dynamické lekce jógy, v kterých se klade důraz na spojení dechu a pohybu. V současné době se pod tímto velice širokým pojmem ( i v sanskrtu je význam tohoto slova velice bohatý) skrývá široké spektrum jógových lekcí www.akasha.cz.


11h, Šapitó: HLAVOIS, Honza Vávra 

Sólový projekt Honzy Vávry, ve kterém můžete slyšet  beat box, vícehlasy, alikvóty, skladby stvořené jen hlasem bez nástrojů. Vše se pomocí živě nahrávaných hypnotických smyček skládá do vrstevnatých koláží. Skladby se střídají s improvizacemi oblečenými na míru tomu pravému okamžiku, občas beze slov, občas doprovázeny poetickými texty či mantrami. www.hlavois.com.


12h, u Šapitó: LUBOŠ PAVEL: O ŠÍDLOVI A TEPLOMILOVI (autorské divadelní představení pro děti) Pohádka o chudém krejčíkovi, který musí ušít princezně šaty na její první ples. Ale takové, jaké nosí víly! Možná mu v tomto nelehkém úkolu pomůže nová pohádková bytůstka, která se právě o kousek dál zrodila z mlhy a par. Pohádková bytost Teplomil a krejčík Šídlo se vydávají za vílí královnou, všechno se ale nějak zamotává a tak cestují přes sedmero hor a sedmero potoků celkem šestkrát. www.lubospavel.cz

 

12h, Louka mezi sochami: INTEGRÁLNÍ JÓGA, Sdružení Rezonance

 

13h, u Šapitó:  KRUH ZPÍVÁNÍ, hudební seskupení Narayana

Hudebním zaměřením seskupení je společný zpěv manter v kruhu přátel a kamarádů. Marta – zpěv, perkuse, Jaro – kytara a zpěv, Vlad – zpěv a perkuse, Lubor – kytara, bass kytara. 

14h, Louka mezi sochami: TAI CHI, CHI KUNG, Iva Lhotská & Karel Dolejš:

Tai Chi (meditace v pohybu) a Chi Kung (meditace vestoje) se cvičí pro zlepšení fyzické i psychické kondice. Eliminují stres. Rotačním pohybem páteře při cvičení Tai Chi se masíruje zádové svalstvo a orgány uložené v dutině břišní. Cvičení těchto původně „bojových umění“ je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií. Někdy se říká, že Tai Chi se cvičí jako když voda v řece plyne a oblaka po obloze plují. Na cvičení si vemte, prosím, vlastní podložku. http://intuition.blog.cz

 

14.30h, u Šapitó:  KRUH PROŽITKOVÉHO BUBNOVÁNÍ, Michal Haman,
Nejedná se o kurz techniky hry na buben, je určeno i pro úplné začátečníky. Hraje se intuitivně volným způsobem v sedě, ve stoje, v leže, v tanci..  Během bubnování lze zažít intenzivní kontakt se sebou samým a také se svým okolím, v rytmu přítomného okamžiku.
Vlastní přinesené bubny a chřestidla jsou vítány. www.leciverytmy.cz

16h, Louka mezi sochami: AKROBATICKÁ JÓGA, Mirka Papajíková, Lukáš Gondek

Přijďte se naučit létat – během první lekce Vás naučíme základní prvky akrojógy i pokud jste úplní začátečníci. Párová akrobacie či akrojóga využívá prvků taneční a jógové techniky v zábavné (a mnohdy silovější a na koordinaci s partnerem náročnější) formě, která příjemně zapojí celé tělo. Účastnit se mohou páry i jednotlivci, doporučujeme vzít s sebou podložku na cvičení (stačí jedna pro dvojici nebo trojici).

16.30h, Šapitó: koncert kapely LOUKA BAND, vítěze Porty 2014

Folkrocková kapela LOUKA BAND ve složení rocková houslistka HeléN, Slávek Šup (kytara, foukací harmonika, zpěv), Lubor Šimek (bezpražcová baskytara, zpěv) a Tonda Hlávka (djembe) existuje tři roky a je postavena na mnohaletých hudebních zkušenostech všech členů, které sahají od folku a worldmusic přes rock, blues až k jazzu. V roce 2014 se stala vítězem festivalu Porta. www.loukaband.cz


17h, Staré Purkrabství: PRO PŘÍŠTÍCH 7 GENERACÍ, projekce
Film „Pro příštích 7 generací“ dokumentuje cestu třinácti babiček z tradičních kultur, které cestují kolem světa, aby podněcovaly světový mír a sdílely své původní způsoby léčení. Tyto moudré stařenky, šamanky a léčitelky ze všech koutů světa se poprvé sešly v roce 2004 a rozhodly se založit společenství: Mezinárodní radu třinácti domorodých babiček. Tváří tvář světu v krizi sdílí své vize léčení a volají po změně, teď, než bude příliš pozdě. www.grandmotherscouncil.org.

Sobota i neděle, někde pod stromy: CHIKARI – živá hudba:
Kuba Čapka, Davído a hudba, která je jazykem duše (sitár, píšťala koncovka, kytara, dodgeridoo) Spojujeme – hrajeme si – žijeme tím.